George Simion: „Clasa politică încearcă să ne submineze, dar AUR e la 40% în sondaje”
Liderul AUR, George Simion, a transmis un mesaj puternic în contextul tensiunilor politice actuale. Acesta susține că partidele tradiționale fac eforturi concertate pentru a reduce sprijinul de care se bucură formațiunea sa, care ar fi ajuns la un scor de 40% sau chiar mai mult în sondajele recente.
„România e, în momentul de față, o victimă traumatizată. Se încearcă ruperea noastră de Călin Georgescu, discreditarea noastră, pentru că scorul pe care îl avem în sondaje le provoacă frisoane – 41%, poate chiar mai mult”, a declarat Simion.
Simion, prezent în comunitățile ignorate de autorități
În paralel cu declarațiile sale politice, liderul AUR a continuat să viziteze comunități din toată țara, în special zonele neglijate de stat. Simion a discutat direct cu oamenii, ascultându-le problemele și nemulțumirile.
„Uitați-vă: rapiță semănată de curând și nu a ieșit deloc, pământul e uscat”, i-a spus un localnic, evidențiind dificultățile cu care se confruntă agricultorii.
Pe parcursul vizitelor, George Simion a interacționat cu susținătorii săi, a făcut fotografii și le-a transmis mesaje de încurajare, subliniind că AUR rămâne aproape de oamenii care se simt abandonați de sistem.